Корзина
12 отзывов
Окончательную цену Вы можете обговорить с нашим менеджером
Завод Ремсинтез - з повагою до людей, з турботою про грунт
+380674758418
+380504428245

Досліджено вплив рослинних рештків на підвищення родючості чорноземів

Тривале загортання у ґрунт побічної продукції зернових культур навіть без унесення гною сприяє збереженню високого рівня потенційної родючості чорнозему.

Про це свідчать дослідження Інституту зернових культур, проведені в умовах північної частини степу України, передає agroday.com.ua.

У досліді було залучено дві трипільних сівозміни: кукурудза на зерно — ячмінь ярий — овес, соняшник — ячмінь ярий — овес.

За вихідної гумусованості орного шару 4,25% на час закінчення другої ротації сівозміни вміст загального гумусу (шар 0-30 см) у сівозміні з кукурудзою становив 4,40%, у сівозміні із соняшником — 4,28-4,56%.

«Автономне використання пожнивних решток підтримує бездефіцитний баланс органічної речовини у ґрунті тільки за сприятливих умов для отримання високого врожаю вегетативної і кореневої маси рослин (перша ротація) і частково забезпечує відтворення гумусу в посушливі роки (друга ротація)», — йдеться в повідомленні.

Сукупно за дві ротації трипільної сівозміни загальний вміст гумусу зріс на 0,15-0,23 т/га, що не виходить за межі похибки досліду.

Джерело: https://superagronom.com/news/8127-doslidjeno-vpliv-roslinnih-reshtkiv-na-pidvischennya-rodyuchosti-chornozemiv
Другие статьи