Продавець Завод Ремсинтез - сівалки, плуги, культиватори, катки, борони та насіння розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
Кінцеву ціну Ви можете обговорити з нашим менеджером

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Завод Ремсинтез - з повагою до людей, з турботою про грунт
+380 (67) 009-09-91

Вибір оптимальних міжрядь для зернових колосових культур

ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО міжрядь ДЛЯ зернових колосових культур
Досвідчені знавці поля стверджують, що від якісного посіву залежить до 40% успіху врожаю. Нехай ця цифра не точна і становить 30% або 50%. Факт залишається непорушним: до сівби потрібно підходити надзвичайно ретельно. Не вибирайте легкий і простий шлях, вникайте в деталі, оскільки вони вирішують все.
Важливим завданням ефективного зерновиробництва є сівба. Його якісний рівень визначає повноту використання потенційних ресурсів грунту для отримання високого врожаю — чим вище якість посіву, тим повніше використовуються інші ресурси. Головне завдання посіву полягає в оптимальному розміщенні насіння — висів заданої кількості насіння на одиницю площі, рівномірне розміщення їх по площі поля, заробляння їх на певну (рівномірне) глибину. Насіння розвинеться в повноцінну рослина найкращим чином, якщо мати оптимальну зону харчування, в цьому випадку коріння розвивається рівномірно в усі сторони. Тому краще розміщенням насіння буде в вершинах квадрата. Домогтися цього в даний час неможливо, але наблизитися до такого розміщення можна тільки вибором оптимального міжряддя. Для вирішення цього питання в розпорядженні аграріїв на ринку України сівалки з «вузьких» і «широких» міжряддям.

Всім відома «бочка Лібіха» показує, яка показує, що вирішальним є слабка ланка — аналог української прислів'ям «де тонко, там і рветься». Тому поки інші фактори (світло, волога, поживні речовини) дозволяють вищої врожай, необхідно прагнути поліпшити агротехніку.
«Вузькорядний» посів (12,5-15 см)
Згідно з дослідженнями та багаторічного досвіду біологічно обґрунтованою вважається ширина міжряддя 8-12см, а відстань між рослинами в рядку 2,5 4см, тобто допустимі співвідношення сторін прямокутника площі живлення 1:3 .

При цьому співвідношенні процес первинного кущіння протікає оптимально і не відбувається помітного зниження врожайності. Критичне відстань між рослинами зернових колосових культур у рядку коливається е 1 до 1,4 див. При міжряддя 15 см і нормах 5-6 млн / Га насінин середня відстань між рослинами становить 1,1-1,3 см, тобто близька до критичної. А що вже говорити про більш широких міжрядь? Тому однією з умов інтенсифікації вирощування зернових в країнах Європи є звуження міжряддя. Встановлено, що його зменшення на 1см в середньому забезпечує приріст урожаю зерна на 0,7-1%. Однак при використанні міжряддя 12,5 см ставляться високі вимоги до вибору сівалок. Конструкція таких сівалок повинна зменшувати ризик забивання пожнивними залишками.
«Широкорядний посів (17см і більше)
Вирощування зернових культур з міжряддями 17-21 см і вище в значній мірі пов'язано з використанням прямого посіву (no-till), тобто посіву насіння в покритий пожнивними залишками грунт без будь-якої попередньої обробки.
Дана система землеробства найбільш поширена в тих країнах (Аргентина, Канада, США, Бразилія), де біологічний потенціал урожайності вже вичерпано, а грунтово-кліматичні умови не дозволяють отримувати більше 25-30 ц \ га. Тому фермерам для забезпечення конкурентоспроможності не залишається нічого іншого як скорочувати свої витрати. А сівалки прямого посіву конструктивно дуже важко зробити з шириною міжряддя 12,5 см, а потреба в потужності і ціна будуть «захмарними». Вплив ширини міжряддя на конкуренцію між рослинами Збільшення ширини міжряддя при однаковій норми висіву веде до згущення рослин в рядку, в результаті чого рослини з самих ранніх етапів розвитку потрапляють в умови жорстокої конкуренції, заважають один одному, не цілком використовують ті поживні речовини, що містяться в ґрунті, отримують менше поживних речовин і врожайність падає. Врожайність зернових визначається трьома речами: вагою зерен, кількістю зерен у колоску і кількістю плодоносних пагонів наодинці площі. Найважливішою з них є кількість плодоносних пагонів. При широких міжряддях процес первинного кущіння протікає нерівномірно як мінімум один з 3-4 пагонів розвивається не в повній мірі, що веде до зниження врожайності. Деякі намагаються «грати» (зменшувати) нормою висіву, підбираючи її під широке міжряддя. Але це настільки складно, і додаткове збільшення ваги зерна в колосі не може повною мірою компенсувати нестачу додаткових плодоносних пагонів. Використання «вузьких» міжрядь дозволяє збільшити конкуренцію культурних рослин з бур'янами. Рівномірний затінення дозволяє значно зменшити популяцію бур'янів, їх біомасу, як результат — менша кількість необхідних засобів захисту рослин.

Вплив ширини міжряддя на використання вологи в грунті
Дуже важливе значення має рівномірний розподіл насіння по площі поля в зонах недостатнього зволоження і несприятливого ґрунтового живлення. В таких умовах оптимальним
співвідношенням сторін прямокутника площі живлення було б відношення 1:2. У початковий період вегетації як правило недостатньо вологи в ґрунті, первинна коренева система розвинута в них слабо. До моменту вторинного вкорінення, який збігається з кущіння, проходить 25-30 днів з моменту посіву. Як правило цей період супроводжується засухами. В результаті нерівномірного розміщення рослин по площі поля спостерігається локальне висушення ґрунту в загущених місцях за рахунок споживання вологи рослинами. Вторинна коренева система в таких умовах слаборозвинена або не розвинена взагалі. При цьому в тих місцях, де посіви зріджені, волога, яка могла б бути використана рослинами, втрачається через випаровування. Отже, рівномірний розподіл рослин по площі поля сприяє швидкому затінення поверхні поля і зниження тим самим випаровування вологи з поля.

Вплив ширини міжряддя на використання енергії світла
Деякі дослідження вказують на те, що врожайність при використанні «вузьких» міжрядь була декілька вище, в тому числі завдяки кращому використанню такого природного фактора, як світло. Велика площа листової маси при вузьких міжряддях дозволяє більш ефективно використовувати енергію сонця в північних широтах, а в південних широтах це перевага кілька згладжується за рахунок тривалого періоду вегетації. Вплив ширини міжряддя на враження хворобами листової маси Існує думка, що «широкі» міжряддя дозволяють підвищити провітрюваність посівів і зменшити вологість у листової маси, тим самим зменшити ризик зараження рослин листовими хворобами. З іншого боку «вузькі міжряддя краще запобігають переносу вітром по полю шкідливих спор. Оскільки, в будь-якому випадку, розвиток таких захворювань значною мірою залежить від погодних умов, то аграріям краще сконцентруватися на таких профілактичних засобах, як правильна ротація сівозміни, здоровий посівний матеріал і правильна механізація

Отже, українські родючі чорноземи мають потенціал біологічної врожайності зернових на рівні 80-90 ц / га. Для отримання таких врожаїв нашим аграріям, поряд з використанням якісного посівного матеріалу, агрохімії, добрив, необхідно лише навчитися правильно сіяти, а не «садити» зернові. Тобто, забезпечити оптимальну норму висіву, оптимальну площу живлення, оптимальну глибину і рівномірність залягання насіння. Однак необхідно пам'ятати, що, чим вище норма висіву і чим гірше умови мінерального живлення та умови зволоження, тим біль жорсткі умови рослини пред'являють до вибору оптимальної площі живлення.

Автор: supersadovnik

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner