Досліджено вплив рослинних рештків на підвищення родючості чорноземів
Тривале загортання у ґрунт побічної продукції зернових культур навіть без унесення гною сприяє збереженню високого рівня потенційної родючості чорнозему.
Про це свідчать дослідження Інституту зернових культур, проведені в умовах північної частини степу України, передає agroday.com.ua.
У досліді було залучено дві трипільних сівозміни: кукурудза на зерно — ячмінь ярий — овес, соняшник — ячмінь ярий — овес.
За віхідної гумусованості орного шару 4,25% на час закінчення другої ротації сівозміни вміст загального гумусу (шар 0-30 см) у сівозміні з кукурудзою становив 4,40%, у сівозміні із соняшником — 4,28-4,56%.
«Автономне використання пожнивних решток підтримує бездефіцитний баланс органічної речовини в ґрунті тільки за сприятливих умів для отримання високого врожаю вегетативної і кореневої маси рослин (перша ротація) і частково забезпечує відтворення гумусу в посушливі роки (друга ротація)», — йдеться в повідомленні.
Сукупно за дві ротації трипільної сівозміни загальний вміст гумусу зріс на 0,15-0,23 т/га, що не виходить за межі похибки досліду.
- Вчені розповіли, як отримати високий врожай соняшнику в сезоні-2021Соняшник — це культура, яка має певні особливості оптимального живлення, окрім стандартних NPK, і їх варто враховувати, якщо прагнете отримати щедрий врожай.
- Озвучено легальні схеми обходу мораторію на продаж землі в УкраїніМораторій був встановлений для консолідації землі сільськогосподарського призначення в руках її господарств та використання цієї категорії земель виключно за цільовим призначенням. Але де-факто це сприяло поширенню різних схем обходу мораторію.