Продавець Завод Ремсинтез - сівалки, плуги, культиватори, катки, борони та насіння розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
Кінцеву ціну Ви можете обговорити з нашим менеджером

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Завод Ремсинтез - з повагою до людей, з турботою про грунт
+380 (67) 009-09-91

Обробіток ґрунту після жнив

Післязбиральний обробіток необхідно розпочинати відразу після збирання врожаю або ж наступного дня після нього. Він суттєво залежить від попередньо вирощуваної культури.

Так, зокрема, після збирання зернових колосових, зернобобових (пшениця, ячмінь, овес, жито, горох, вика, люпин тощо), за умов достатнього зволоження і наявності багаторічних бур'бур'янів, ґрунт слід відразу обробляти дисковими знаряддями з наступним основним обробітком (оранка, чизелювання) на глибину 20-22 див

Після культур, що мають значно вегетативну масу з грубих рослинних решток (кукурудза на зерно і силос), поле дискують дисковими боронами на 10-12 см, а за наявності сучасних дискових борін — навіть і до 16-18 див. У випадку присутності на полі значної кількості неподрібнених рослинних решток перед дискуванням можливе використання подрібнювачів типу ПН-2. У степових умовах після кукурудзи на силос ґрунт, як правило, буває пересушений, а часу на його обробіток залишається мало, тому підготовку такого поля виконують виключно поверхневим способом. Для цього поле дискують у двох напрямках на глибину 6-8 см, добиваючись повного мульчування посівного шару ґрунту. За своєчасного і якісного обробітку волога підтягується ще наявною кореневою системою, ґрунт «відходить» і добре розробляється наступною культивацією.

На ґрунтах важкого та середнього механічного складу після збирання врожаю проводять поверхневий мульчувальний обробіток дисковими знаряддями з наступною культивацією для вирівнювання поверхні поля. На схилах крутістю до 3° перспективним є чизелювання комбінованим агрегатом АРП-3,6, Мультитиллер М-400.

Після соняшнику верхній шар ґрунту досить пухкий і придатний для поверхневого обробітку з метою сівби пшениці озимої, його здійснюють переважно широкозахватними дисковими лущильниками та боронами. За необхідності виконують передпосівну культивацію культиваторами типу КПС-4. В діапазоні зволоження ґрунту 15-20% високу якість обробітку ґрунту і сівби за один прохід тут забезпечують роторні культиватори активної дії типу AMAZONE, які створюють дрібно грудкувату будову верхнього шару, що сприяє одержанню своєчасних і дружніх сходів та формування посівів озимих культур із високою біологічною конкурентоспроможністю до бур'бур'янів.

Після багаторічних трав грунт завжди переущільнений, тому по закінченню їх скошування його обробляють за енергозберігальною технологією, що передбачає фонове дискування важкими боронами та наступне (з розривом у часі 2-3 дні) мілке (12-6 см) розпушування ґрунту комбінованими агрегатами КР-4,5, АКШ-5,6. За дотримання агротехнічних норм така схема обробітку виключає можливість відростання люцерни й еспарцету, гарантує збереження залишкової вологи та акумуляцію навіть незначних (5-10 мм) літніх опадів.

Спосіб обробітку ґрунту після багаторічних трав завжди залежить від рівня зволоження чорнозему. Оранка має перевагу в тому випадку, якщо запаси вологи не знижуються вище наведених критичних значень. За посушливих умов застосовують поверхневий обробіток дисковими боронами, безполицевими знаряддями КПЄ-3,8, ОПТ-3,5, КПШ-5 на глибину 10-12 см.

Поля після культур, які залишають малу кількість післязбиральних решток (горох, гречка), обробляють плоскорізами і дисковими знаряддями, близькими за ефективністю. Після кукурудзи на силос ефективне застосування дискових борін. Голчасті ж у разі використання в комбінованих агрегатах для розпушування, вирівнювання, ущільнення ґрунту встановлюють у пасивному положенні.

Після баштанних культур, строки збирання яких ненабагато передують оптимальним термінам сівби озимих, основним обробітком є поверхневий, який виконують дисковими знаряддями для подрібнення післязбиральних решток і розпушування ґрунту на глибину 6-8 див

За використання технології нульового обробітку ґрунту у разі неякісного подрібнення рослинних решток під час збирання виконують повторне їх подрібнення для утворення суцільного мульчувального екрану поверхні поля. В подальшому після відростання бур'бур'янів застосовують загально винищувальні гербіциди на основі гліфосату для знищення усіх видів бур'бур'янів, включаючи коренепаросткові та кореневищні.

Отже, післязбиральний обробіток ґрунту є одним із важливих елементів будь-якої технології вирощування польових культур, адже створює передумови для проведення якісного основного обробітку ґрунту та сівби. Правильно проведений післязбиральний обробіток ґрунту забезпечує часткове очищення поля від бур'бур'янів, шкідників та хвороб, що в подальшому сприяє коригуванню регламентів застосування пестицидів у бік скорочення та економії ресурсів.

ЦИЛЮРИК Олександр, доктор. с.-г. наук
Дніпровський державний аграрно-економічний університет

Джерело - http://agro-business.com.ua/agro/ahronomiia-sohodni/item/15157-obrobitok-gruntu-pislia-zhnyv.html
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner